Co dają obozy językowe w Polsce?

obozy językowe w Polsce

 

Obozy językowe w Polsce

Zapewne nazwa obozy językowe nie budzi u Was zachwytu. Kojarzą się z rygorem, nudną nauką w czasie wakacji.
Nic bardziej mylnego! Jadąc na obóz językowy w czasie wakacji, macie możliwość spędzić naprawdę ciekawe wakacje i wiele się nauczyć.

Nauka języka na obozie językowym

W czasie dwóch tygodni nauczycie się więcej niż w czasie kilku tygodni w szkole. Dlaczego? Po pierwsze, zajęcia odbywają się codziennie po kilka godzin. Po drugie, lekcje prowadzone są w niekonwencjonalny sposób, po to żeby zachęcić uczestników do aktywności w trakcie zajęć. Przede wszystkim prowokują do mówienia, wypowiadania się pełnymi zdaniami, prowadzenia luźnych dyskusji. Jest to podstawa nauki języka obcego, która w szkole traktowana jest po macoszemu. Głównie z powodu braku czasu.

Nauka języka na obozach językowych nie przypomina sztywnych zajęć w ławach szkolnych. Wakacje są po to aby się zrelaksować i odpocząć. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy kolonii i obozów językowych. Dlatego w czasie zajęć będziecie brali udział w warsztatach językowych skupiających się na grach i zabawach językowych. Swoje umiejętności językowe będziecie ćwiczyć w praktyce. Wszystkie zajęcia będą przeprowadzane przy pomocy ciekawych materiałach dydaktycznych i pomocy multimedialnych. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych lektorów polskich i native speakers.

Program wakacyjny na obozach językowych

Na obozach językowych panuje równowaga między nauką a programem rekreacyjno – wypoczynkowym. Czas uczestników jest zaplanowany dosyć starannie, ale w taki sposób aby każdy znalazł coś dla siebie. Nie chodzi o zmuszanie uczestników do wzięcia udziału w zajęciach pozalekcyjnych, a o zdobycie ich zaufania i sympatii poprzez przedstawienie takich propozycji, które podbiją ich serca. Dlatego na obozach spotkamy się różnego rodzaju imprezami integracyjnymi, dyskotekami, grillami, ogniskami, wyjściami na basen, do Aquaparków Dużym zainteresowaniem cieszą się też  wycieczki do pobliskich miejscowości, zwiedzanie ich atrakcji. Do tego dobrzy organizatorzy proponują różnego rodzaju zajęcia i wycieczki fakultatywne, np. wyjazdy zagraniczne, zajęcia z windsurfingu czy tenisa.

Połączenie nowoczesnego sposobu nauki z ciekawym programem rekreacyjnym to przepis na udane wakacje na obozach i koloniach.
 

Obozy i kolonie - wakacje 2021:

 

Obozy językowe LEKTORA organizowane są od ponad 25 lat.

 

obozy językowe dla młodzieży
obozy z językiem angielskim
obozy językowe