Nauka języka w dwa tygodnie?

obozy językowe

 

Obozy językowe to bez wątpienia ciekawa alternatywa na wakacje. Należy jednak odpowiednio do nich podejść. Jeśli liczymy na spektakularne efekty językowe, to nie tędy droga. Obóz językowy to językowa rekreacja.

„Rozgadaj się!" podczas obozu i kolonii

Na obozach językowych chodzi przede wszystkim o to, aby uczyć się języka od innej strony. Jest to czas odpoczynku od szkoły i od metod w niej stosowanych. Na obozach kładzie się przede wszystkim nacisk na „mówienie”. Zajęcia prowadzone są metodą komunikacyjną. Stosuje się metody na które nie ma czasu w szkole. Dlatego też dają one inne efekty. Taka metoda pozwala oswoić się z językiem, przełamać blokady i otworzyć się na język. Metody wykorzystywane w szkole publicznej często powodują językowstręt. Dzięki urozmaiconym i ciekawym metodom na obozach językowych nabieramy odwagi i chęci do nauki. Stres niekorzystnie wpływa na naukę, dlatego na obozach o nim zapominamy.

Niekonwencjonalne metody nauczania podczas obozów językowych i kolonii z językiem

Organizatorzy proponują ciekawy program nauki: warsztaty językowe skupiające się na grach i zabawach językowych, ćwiczenie języka w praktyce, projekty, ciekawe materiały dydaktyczne i pomoce multimedialne, autorskie systemy do nauki słówek. Przede wszystkim kładzie się nacisk na praktyczne używanie i ćwiczenie języka. Zajęcia prowadzą doświadczeni lektorzy polscy i native speakerzy.

Zajęcia na obozach językowych prowadzone są na każdym poziomie zaawansowania, z wyjątkiem zupełnie początkującego. Nie należy nastawiać się, że po dwóch tygodniach nagle skoczymy o jeden poziom wyżej. Efekty nie będą tak spektakularne. Na pewno jednak poczujemy się pewniej, używając języka, pozbędziemy się barier i dalsza nauka będzie znacznie łatwiejsza.

Najlepsze efekty w nauce języka następują wtedy, gdy nie boimy się nim posługiwać. Obozy i kolonie językowe pozwalają skierować nas na inny tor naszej przygody z językiem.

 

Obozy i kolonie - wakacje 2021:

 

Obozy językowe LEKTORA organizowane są od ponad 25 lat.

 

obozy językowe
obozy językowe
obóz językowy