Obozy sportowe czy artystyczne?

obóz sportowy 2020

 
Sukces naszego wyjazdu na obóz jest bezpośrednio powiązany z dobrze dobraną ofertą obozu. Ważne jest, żeby czas spędzony na obozie przebiegł w sposób jak najbardziej przyjemny i komfortowy. Dlatego podjęcie decyzji związanej z wyborem pomiędzy obozami sportowymi, a obozami artystycznymi należy rozpocząć od tego, czym się interesujesz. Jeśli jesteś ewidentnie ukierunkowany na aktywne spędzanie wolnego czasu lub po prostu uprawiasz konkretną dyscyplinę sportu, wielce prawdopodobne, że znajdziesz coś dla siebie w ofercie obozów sportowych. Jeśli jednak wolisz np. piesze wycieczki z aparatem w ręku, również nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego wyjazdu.

Obozy sportowe – co mamy do wyboru
 
Obozy sportowe w Polsce zazwyczaj są podzielone ze względu na dyscypliny. Organizatorzy obozów oferują obozy piłkarskie, obozy rowerowe, obozy siatkarskie, obozy pływackie, obozy z nauką do nurkowania, obozy tenisowe oraz obozy wodne, takie jak obozy kitesurfingowe, windsurfingowe czy nauki żeglowania. Jak widzimy, oferta obozów sportowych dla młodzieży jest na tyle bogata, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście dostępne są również różne stopnie zaawansowania takich obozów. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, poszukaj obozu sportowego dla początkujących, jeśli jednak chciałbyś szlifować swoje umiejętności  i stawać się coraz lepszy poszukaj obozów sportowych dla zaawansowanych.

Obozy sportowe w Polsce
 
Obozy sportowe w Polsce odbywają się w różnych miejscach – nad morzem, nad jeziorami i w górach. Wszystko zależy od dyscypliny, którą jesteś zainteresowany.  Kiedy już ustalimy jakim obozem jesteśmy zainteresowani, pozostaje nam wybrać odpowiednią ofertę obozów 2020. Podczas wyboru organizatora powinniśmy skupić się na tym, co dana firma oferuje nam w cenie konkretnego obozu. Przecież wybierając np. obóz tenisowy, nie chodzi nam o to, żeby przez cały okres trwania obozu odbijać piłeczkę o ścianę. W dzisiejszych czasach oferty obozów sportowych są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Przecież nie chodzi o to żeby nasz wyjazd był tylko nauką sportowego rzemiosła, ale także atrakcyjnym wypoczynkiem. Obóz sportowy powinien być doskonałą formą spędzenia wolnego czasu. Zawieranie nowych znajomości, wycieczki  krajoznawcze, ogniska, dyskoteki, zabawy integracyjne, projekcje firmowe, quizy, karaoke czy dodatkowe kursy np. żeglarskie lub językowe – to wszystko czego możemy oczekiwać od organizatora obozu sportowego w Polsce i za granicą.

Obozy sportowe za granicą
 
Chciałbyś jechać na obóz, ale szukasz czegoś nowego? Może chciałbyś spędzić obóz  2020 za granicą? Obozy sportowe za granicą również mają bardzo ciekawą ofertę. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Włoszech, Hiszpanii, czy Turcji gdzie panują wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, czy nauka nurkowania.  Jeśli jesteś znudzony kitem na półwyspie helskim, wybierz ofertę obozu np. w Turcji. Jeśli chcesz zmienić klimat, solidnie wypocząć nie martwiąc się o pogodę, to dobrą opcją dla Ciebie będzie wybór obozu sportowego za granicą.

Obozy artystyczne
 
Jeśli sport nie jest Twoją pasją, ale lubisz aktywnie spędzić czas jednocześnie spełniając swoje pasje, rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnie i poczucie estetyki -  zobacz co ciekawego do zaoferowania mają obozy artystyczne. Oferty obozów artystycznych wychodzą naprzeciw klientom i oferuję np.: obozy fotograficzne, obozy muzyczne czy też obozy taneczne. Tak jak w przypadku obozów sportowych, tak i w przypadku obozów artystycznych, nieważne jest to czy posiadasz już jakieś umiejętności w zakresie tematu, który Cię interesuje czy chciałbyś dopiero zacząć swoją przygodę np. z tańcem. Dobry organizator obozu pozwoli Ci skutecznie dobrać odpowiedni poziom zaawansowania. Obozy artystyczne organizowane są w różnych regionach Polski; nad morzem, nad jeziorem czy w górach oraz za granicą np. we Francji i Włoszech. Niezwykle ciekawie wyglądają obozy fotograficzne na malowniczym Lazurowym Wybrzeżu. Udział w takim obozie zapewni nam idealne tło dla naszych zdjęć niezależnie czy będą to zdjęcia przyrody, architektury, krajobrazów czy ludzi. W trakcie tego obozu fotograficznego będziesz mógł także zwiedzić Monako, Niceę, St. Tropez, Cannes czy Prowansję. Obozy artystyczne to przede wszystkim bardzo dobra zabawa. Oczywiście, tak jak w przypadku obozów sportowych, wyjazd będzie ukierunkowany na pogłębianiu pasji, jednak nie zabraknie też miejsca na wiele atrakcji, gier i zabawa. Odpowiednio przeszkoleni wychowawcy i animatorzy przygotują dla uczestników liczne zajęcia oraz warsztaty. Dodatkowym atutem powinny być wycieczki i zwiedzanie atrakcyjnych miejsc. Oczywiście jako uczestnik obozu artystycznego również będziesz bawił się na ogniskach, dyskotekach, będziesz brał udział w warsztatach filmowych czy karaoke. Oczywiście obóz obozowi nierówny i nie wszystkie oferty będą zawierać tak liczne atrakcje, dlatego warto wcześniej dobrze prześledzić wszystkie oferty zanim zdecydujemy się na wykupienie obozu. Warto zwrócić uwagę również na miejsce zakwaterowania żeby po przyjeździe nie czekały na nas żadne niemiłe niespodzianki.
 
Sprawdź ofertę obozów sportowych na 2020 rok:

Sprawdź ofertę obozów artystycznych na 2020 rok:
Obozy sportowe – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)
 

oboz artystyczny 2020
oboz windsurfingowy 2020
oboz zeglarski