Po co na obozy survivalowe?

obozy przetrwania

 

Obozy survivalowe – zobacz ofertę na wakacje 2020 
 

Po co na obozy survivalowe, czyli obozy przetrwania?

Jeśli chcielibyście poczuć prawdziwą więź z naturą, zdecydujcie się na obóz survivalowy. Może wydawać się to dosyć specyficzny rodzaj spędzenia wakacji, pozwala jednak wypocząć każdemu, kto znudzony jest miejską dżunglą.

Na obozach survivalowych nauczycie się różnych technik przetrwania.

Oczywiście programy obozów przetrwania, jak to zwykle na obozach tematycznych bywa, różnią się między sobą, ale ich przesłanie jest podobne. Rozwijanie samodzielności, wytrwałości i zdobycie umiejętności, dzięki którym poradzicie sobie w nietypowych sytuacjach.

Może wydawać się, że takie umiejętności w dzisiejszych czasach nie są specjalnie potrzebne, ale nigdy nie wiadomo, co spotka nas w życiu.

Organizatorzy obozów przetrwania przygotowują szereg zadań i przeszkód z którymi będziecie musieli się zmierzyć. Zapewne dołożą wszelkich starań aby ich pokonanie nie przyszło wam łatwo.

Na obozach survivalowych nauczycie się m.in rozpalać ognisko, na którym będziecie mogli usmażyć samodzielnie złowioną rybę. Nauczycie się budować tratwy, szałasy, a także sposobów maskowania przed wrogiem.

Ominą was hotelowe wygody na rzecz nocy spędzonych w namiocie. Oczywiście, ktoś tych namiotów musi pilnować, więc czekają na was warty nocne.

Obozy survivalowe to połączenie wielu dziedzin, m.in. wędkarstwa, kajakarstwa, zajęć sportowych i wielu, wielu innych. Pełna różnorodność jest gwarancją udanych wakacji.

Na każdym innym obozie nie spotkacie się z tyloma atrakcjami. Zadania są na tyle niecodzienne, tak abstrakcyjne, że ich wykonywanie jest niesamowitą, rozwijającą przygodą.

 

Czy obozy przetrwania są dla każdego?

 

Z pewnością nie. Miłośnikom gór nie spodoba się nad morzem, tak samo miłośnikom luksusów nie spodoba się obozach przetrwania.

Dlatego przy wyborze tego typu obozu przetrwania nie kierujmy się modą, namowami przyjaciół. Musi to być nasz świadomy wybór.

Jeśli lubicie wyzwania, adrenalinę, nie przeszkadzają wam spartańskie warunki, lubicie ruch i macie w sobie wiele determinacji - nie dla was plażowanie czy piesze wycieczki na Suchą Polanę. Potrzebujecie obozu przetrwania!

 

Obozy survivalowe – zobacz programy na wakacje 2020 - >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

 

obozy młodzieżowe 2020
obozy przetrwania
obozy survivalowe