Co trzeba zabrać na kolonie, obozy?

kolonie letnie

 

Obozy i kolonie – zobacz ofertę na wakacje 2021

 

Kolonie - przed wyjazdem przydatna jest lista

Któż z nas lubi się pakować? Aby uporządkować chaos należy sporządzić listę. Dobrą rzeczą jest sporządzenie jej wspólnie z dzieckiem, aby miało poczucie, że to ono wyjeżdża na kolonie, a jego udział w całym procesie przygotowawczym jest niezwykle ważny. Pozwólmy dziecku dorzucić do naszej listy kilka swoich propozycji, oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

Odzież i kosmetyki

Na liście dziecka przed kolonią powinny znaleźć się: koszulki, ilością dostosowane do długości całego pobytu, przynajmniej 3 ciepłe bluzy, kilka par krótkich spodenek, kilka par długich spodni, ciepła kurtka przeciwdeszczowa, sportowe buty – sztuk 2 (w razie uszkodzenia bądź przemoczenia jednej pary) oraz w przypadku wyjazdu w góry odpowiednie buty trekkingowe, sandały oraz klapki, kalosze, strój kąpielowy, dwie piżamy, bielizna: majtki oraz skarpetki. I oczywiście strój wyjściowy, przeznaczony na zabawy w trakcie kolonii, wybrany przez nasze dziecko.

Do tego dwa ręczniki (jeden w zapasie) do kąpieli pod prysznicem, mydło, pojemnik na mydło, szampon, szczoteczkę, pojemnik na szczoteczkę, pastę do zębów, szczotkę bądź grzebień.  Oraz inne kosmetyki takie jak krem z wysokim filtrem, spray na komary, chusteczki higieniczne. Wyposażamy dziecko także w sprzęt plażowy, niezależnie czy kolonie odbywają się nad morzem czy w górach. Dlatego do walizki pakujemy: duży ręcznik plażowy, ręcznik do wytarcia. Jeżeli dziecko przyjmuje jakieś leki należy o nich pamiętać przy pakowaniu oraz wcześniej poinformować o szczegółach wychowawcę.

Inne potrzebne rzeczy

Dziecko wyposażamy w saszetkę na szyję, w której może schować pieniądze, plecak, w którym może nosić najpotrzebniejsze rzeczy podczas wycieczek rekreacyjnych czy autokarowych. Jeśli wyjazd związany jest z wycieczkami zagranicznymi pakujemy dziecku aktualny paszport, tymczasowy dowód, bądź inny dokument potwierdzający jego tożsamość.

Innymi przydatnymi sprzętami są: telefon komórkowy, aparat, latarka i inne zaproponowane przez dziecko, w ramach rozsądku, gadżety – pamiętając, że organizator nie ponosi za nie odpowiedzialności.  I oczywiście kieszonkowe, dzięki któremu dziecko prócz wspomnień przywiezie do domu zapewne całą masę pamiątek.

A pod nieobecność rodziców będzie mogło oddać się łakociowym szaleństwom.  Jeśli chodzi o wysokość kieszonkowego, warto zapytać się organizatora kolonii jak to wyglądało w latach wcześniejszych, jakie będą potrzeby finansowe dziecka, a także skonsultować się w tej sprawie z innymi rodzicami.

Wakacje i bagaż z rozsądkiem

Pamiętajmy, że bagaż na kolonie nie może przekraczać wagi dziecka! Na wakacje z naszym dzieckiem jedzie wiele jego rówieśników i opiekunowie, którzy zawsze służą pomocą w razie pominięcia jakiejś rzeczy w wyposażeniu naszego dziecka. Dając dzieciom na kolonie wielki i ciężki bagaż, narażamy je na problemy.

 

Obozy i kolonie – zobacz programy na wakacje 2021- >> wejdź do wyszukiwarki

 

 

kolonie letnie - bagaż
obozy letnie
kolonie letnie