Dlaczego lepiej wybrać się na obóz niż na samodzielne wakacje?

obozy młodzieżowe w Polsce

 

Obozy młodzieżowe – zobacz ofertę na wakacje 2020

Samodzielne wakacje czy zorganizowany obóz młodzieżowy

Pierwsze wakacje ze znajomymi, bez rodziców, to ciekawa przygoda. Uczestnicy wyjazdu są zdani sami na siebie i swoje możliwości organizacyjne. Posiadają pewien budżet, którym samodzielne dysponują. Sami decydują o środku transportu, zakwaterowaniu i atrakcjach wakacyjnych.

Podróże tego typu bardzo rozwijają życiowo i uczą samodzielności. Jednak konfrontacja z rzeczywistością bywa czasem druzgocąca. Nastolatkowie nie widzą żadnych przeszkód i rzadko myślą przyszłościowo.

Sam dojazd nie jest problemem. Problemy pojawiają się na miejscu. Ze względu na ograniczone fundusze nastolatkowie najczęściej wybierają zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko przebiega dobrze, dopóki kapryśna polska pogoda nie pokaże swoich możliwości. Zalane namioty, zniszczone rzeczy, brak dachu nad głową, jednym słowem - brak kontroli nad sytuacją. Zaczynają się kłopoty i wakacje szybko się kończą.

Młodzież potrafi zadbać o swoją rozrywkę, ale czy potrafi skorzystać z atrakcji turystycznych? Najczęściej wybierają powszechnie znane rozwiązania, w górach przemierzają tylko popularne szlaki, a nad morzem wylegują się na plaży. I tym samym pomijają wiele ciekawych miejsc.

Obozy

Wyjeżdżając na obozy, nastolatkowie mają co prawda mniej swobody, ale więcej komfortu.

W cenie wyjazdu mają zapewniony przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie i ciekawy program rekreacyjno – turystyczny.

Wybierając obozy tematyczne wykorzystują dodatkowo okres wakacyjny na naukę ciekawych rzeczy, np. języka czy windsurfingu. Nastolatek nie musi się właściwie o nic martwić. Co najwyżej o właściwe zarządzanie swoim kieszonkowym.

Obozy gwarantują 100% wypoczynek dla jego uczestników. Podczas wyjazdów można odreagować stresy szkolne, nauczyć się ciekawych rzeczy, a przede wszystkim poznać nowych przyjaciół i odkryć w sobie nowe pasje.

Wbrew popularnej opinii, na obozach można także poczuć wakacyjną atmosferę i zew wolności.

 

Obozy młodzieżowe – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów

 

 

obozy młodzieżowe w Polsce
wyjazdy wakacyjne
obozy letnie dla młodzieży