Jak sprawdzić organizatora obozu?

kolonie i obozy

 

Zobacz ofertę na wakacje 2021

 

Każdy rodzic przed wysłaniem swojego dziecka na obóz lub kolonie boryka się z licznymi wątpliwościami. Największe obawy budzi organizator, który zachęca rodziców do wykupienia obozów i kolonii dla dzieci.

Polecenia innych osób

Pomocny będzie wywiad z innymi rodzicami, którzy w latach wcześniejszych wysyłali swoje dziecko na obozy lub kolonie, sprawdzenie stron, profili firmy,  a także wyszukanie opinii w Internecie, np. na forach tematycznych. Istotna jest rozmowa z samym organizatorem obozów i kolonii, poinformowanie go o swoich obawach i wątpliwościach.

Wykwalifikowana kadra pomoże odpowiedzieć na każde pytanie w sposób profesjonalny i konkretny. Warto zapoznać się historią firmy, która proponuje naszemu dziecku kolonie. Najlepiej zdecydować się na organizatora, który od wielu lat zajmuje się organizowaniem wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Doświadczona kadra wychowawcza i medyczna to spokojny sen rodzica.

Zezwolenia to podstawa - gdzie sprawdzić organizatora

Najlepszym rozwiązaniem, aby uspokoić swoje wewnętrzne obawy, jest dokładny research. Chodzi o dotarcie do jak największej liczby informacji o organizatorze. Najważniejszym punktem jest sprawdzenie informacji na jego temat na stronie internetowej poszczególnych Kuratoriów Oświaty (np. www.kuratorium.wroclaw.pl – jeśli organizator pochodzi z województwa dolnośląskiego) oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej (http://wypoczynek.men.gov.pl/). Należy jednak pamiętać, że zgodnie z prawem, organizator ma obowiązek zarejestrować się w bazie Kuratorium dopiero na trzy tygodnie przed rozpoczęciem turnusu. Dlatego z reguły wcześniej takie zgłoszenie nie będzie widoczne.

Kolejnym istotnym ruchem, jaki warto wykonać, jest znalezienie na stronie organizatora informacji, czy posiada on aktualną licencję organizatora turystyki wydawaną przez Urząd Wojewódzki.

Po uspokojeniu obaw związanych z organizacją, warto przyjrzeć się programowi obozu. Należy pamiętać o tym, że tylko ciekawy program nauczania pozwoli uniknąć rodzicom telefonów z prośbą o zabranie dziecka z kolonii oraz utracie pieniędzy.

Pamiętajmy, że każdy, nawet najmniejszy szczegół mówi wiele o organizatorach, dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowe, niestandardowe rozwiązania, jakie proponuje.

 

Zobacz oferty obozów i kolonii na lato 2021 - ponad 30 organizatorów- >> wejdź do wyszukiwarki

 

 

kolonie i obozy
kolonie, obozy
kolonie i obozy