A może obóz windsurfingowy?

obozy windsurfingowe

 

Obozy windsurfingowe

Organizatorzy obozów windsurfingowych  powinni współpracować tylko z wykwalifikowanymi szkołami i instruktorami.

Najlepsze miejsca na naukę windsurfingu to oczywiście nadmorskie miejscowości oraz jeziora.  Dobrze prowadzone zajęcia opierają się na szkoleniach z instruktorem oraz kilku godzinach samodzielnego surfowania z zabezpieczeniem. 

Każdy zainteresowany obozem windsurfingowym może wybrać poziom od którego chciałby zacząć. Program poziomu początkującego powinien uczyć: podstawy żeglowania, podnoszenia żagla z wody, żeglowania na halsie, ostrzenia/odpadania, obrotów z deską pod wiatr, obrotów z deską z wiatrem, halsowania czy żeglowania z wiatrem (fordewind, baksztag). Natomiast program poziomu średniozaawansowanego powinien skupić się na rozwijaniu umiejętności takich jak: taklowanie i trymowanie sprzętu (deska + pędnik), teoria żeglowania (prawo drogi, zasady fair play), starty z plaży, jazda na halsie (prawidłowa pozycja), zwroty na wiatr (sztag), zwroty z wiatrem (rufa wypornościowa), wprowadzenie deski w ślizg czy techniki jazdy w trapezie.

Program obozu

Oczywiście, program zajęć nie może przeciążać kursantów. Optymalna liczba godzin spędzona na nauce powinna wynosi ok. 20 godzin. Maksymalna dzienna ilość godzin spędzona na nauce to ok. 2-3 godzin. Zajęcia powinny być prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewniają uczestnikom sprzęt potrzebny do nauki.

Obozy tematyczne nie są obozami szkoleniowymi, dlatego nauka powinna być przeplatana z rekreacją. Przykładowo mogą to być obozowe regaty, rozgrywane pod koniec pobytu.

Sprawdzając program obozu tematycznego należy zwrócić uwagę  także na ofertę wypoczynkową – atrakcyjne miejsce obozu, program wycieczek, czy propozycje fakultatywnych zajęć, np. językowych.

 

Podczas wakacji 2020 zapraszamy na obozy, na których będzie można uczyć się windsurfingu znajdziesz tutaj

 

 

 

obozy windsurfingowe
obóz windsurfingowy
obozy z nauką windsurfingu