Obóz wspinaczkowy

obozy wspinaczkowe

 

Obozy wspinaczkowe – zobacz ofertę na wakacje 2020

 

Obozy wspinaczkowe to oryginalny pomysł na obóz letni

Chcecie poczuć prawdziwą więź z przyrodą, zmęczyć się i przeżyć niesamowitą przygodę? Wybierzcie obóz wspinaczkowy!

Obozy sportowe skierowane są dla każdego miłośnika ruchu. Powszechnie wiadomo, że aktywny wypoczynek najlepiej nas relaksuje i rozładowuje stresy szkolne. Poprawimy także swoją kondycję i sylwetkę. Miłośnicy sportów wodnych mają morze, natomiast zwolennicy gór mają obozy wspinaczkowe.
 

Czego nauczymy się  na obozie wspinaczkowym?

Na obozach wspinaczkowych będziemy wspinać się w największych kompleksach wspinaczkowych w górach.

Nauczymy się technik wspinania, posługiwania się w odpowiedni sposób liną, nauki asekuracji – obsługi sprzętu asekuracyjnego.

Nauka wspinaczki, to nie tylko samo wspinanie, ale także zdobycie wiedzy na temat ściśle z nią związane. W programie obozu możemy znaleźć budowanie mostów linowych, testowanie ich,  zjazdów i pokonywanie tras o różnym stopniu trudności.

Zajęcia prowadzone są także na sztucznej ściance wspinaczkowej.

Atrakcje towarzyszące obozom

Większość organizatorów stara się zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje, m.in. speleologię, czyli eksplorację jaskiń połączoną z noclegiem w grocie i ognisko. Co stanowi niesamowitą przygodę.

Nocleg w jaskini to nie wyjątek, jadąc na obozy wspinaczkowe musimy się liczyć z częstymi noclegami w plenerze. Uzupełnieniem przygody są gry takiej jak paintball czy różnego rodzaju imprezy na orientację. Osoby uwielbiające zastrzyk adrenaliny ucieszą się na przejażdżki quadem.

Kontynuacja wspinaczki w przyszłości po obozie

Obozy wspinaczkowe mogą stanowić dobry początek przygody ze wspinaczką. Sportem, który staje coraz popularniejszy.  Można go uprawiać na sztucznych ścinkach, a w wolnej chwili wyjeżdżać w plener. Aby jednak sport ten był bezpieczny należy zdobyć odpowiednią wiedzę, nauczyć się techniki i sposobów asekuracji. Na obozach wspinaczkowych zdobędziecie praktyczną i teoretyczną wiedzę na jej temat.

Niesamowita przygoda

Wspinaczka poprawia naszą kondycję oraz sylwetkę. Oprócz zdrowotnych zalet dostarcza wiele emocji. Pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami, obserwować swoje postępy. Dzięki tej formie aktywności pracujemy nad tężyzną fizyczną i podziwiamy przyrodę.

 

Obozy wspinaczkowe – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

 

obóz wspinaczkowy
obozy sportowe
obozy wspinaczkowe dla młodzieży