Obozy jeździeckie

Obozy jeździeckie

Obozy jeździeckie na wakacje- zobacz wyjazdy

Obóz jeździecki to jeden z ciekawszych obozów sportowych

Jeśli kochasz konie nie powinieneś się długo zastanawiać nad wyborem obozu letniego na najbliższe wakacje. Jeśli jeszcze nie próbowałeś – obóz jeździecki będzie świetną okazją, by zaprzyjaźnić się z tymi niezwykłymi zwierzętami i poznać techniki jazdy, a przy tym przeżyć niesamowitą przygodę. Udział w obozie jeździeckim może wziąć zarówno miłośnik jazdy konnej, jak i osoba niezaawansowana. Ważne jest, by mieć odpowiednie podejście do zwierząt i być nastawionym na wzmożoną aktywność sportową. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w kilkugodzinnych lekcjach jazdy konnej. Początkujący zaczynają naukę od poznania podstawowych technik jazdy, ćwicząc na krytej ujeżdżalni, a następnie odbywają pierwsze wyprawy w plener. Osoby zaawansowane po krótkiej rozgrzewce na placu treningowym ruszają na trasy wyznaczone między polami i w malowniczych lasach, gdzie doskonalą jazdę kłusem i galopem. Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy jazdy konnej i dzięki ich pomocy efekty treningów są widoczne bardzo szybko.

Na obozie jeździeckim dodatkowe możliwości dla zaawansowanych

Pasjonaci jazdy konnej bardzo często podczas obozów jeździeckich mają możliwość zdobycia specjalnej odznaki jeździeckiej – brązowej i srebrnej.  Po odbyciu treningów sprawdza się ich umiejętności, po czym dopuszcza się ich do egzaminu przed specjalną komisją. Brązowa i srebrna odznaka potwierdza umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. To może być pierwszy krok, aby stać się w przyszłości profesjonalnym jeźdźcem. Jeśli pasjonujemy się jazdą konną - warto spróbować.

 

Dużo zajęć rekreacyjnych i inne atrakcje

Choć jazda konna sprawia niesamowitą przyjemność, w programach obozów jeździeckich znajdziemy sporo innych zajęć. Wśród nich biegi terenowe na orientację, wycieczki krajoznawcze, rozgrywki sportowe - siatkówka, koszykówka, tenis. Jeśli jedziemy na obóz nie znając pozostałych uczestników, szybko zintegrujemy się podczas licznych zabaw tanecznych, wieczorów z planszówkami, czy pokazów filmowych. Na obozie czeka nas więc niesamowita przygoda jeździecka, a także dużo innych okazji do aktywnego wypoczynku. To z pewnością dobry sposób na udane wakacje.
 

Obozy letnie 2020 - >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

Obozy jeździeckie dla młodzieży
Obóz jeździecki 2020
obozy jeździeckie lato 2020