Obozy konne, czyli wakacje w siodle

 
Konie to nie tylko przyjazne człowiekowi zwierzęta, to także stworzenia mające uzdrawiające działania. Dlatego także powstała metoda wspomagająca leczenie dzieci autystycznych, zwana hipoterapią. Kontakt ze zwierzętami uspokaja , uczy jak opiekować się żyjącymi stworzeniami, a także wpływa pozytywnie na rozwój uczuciowy. Co więcej, jazda konna jest doskonałą okazją do Dlatego też idealną propozycję na wakacje będą obozy konne dla młodzieży.  Obozy jeździeckie odbywają się zazwyczaj w malowniczych zakątkach Polski, m.in. w Beskidach, na Kaszubach, Pomorzu i Mazurach. Ośrodki jeździeckie położone są wśród zieleni, lasów i pól, które uczestnicy mogą podziwiać podczas organizowanych konnych wycieczek.

Obóz konny dla świeżaków

Obozy konne organizowane są dla osób już potrafiących jeździć, a także dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w siodle. Pierwsze dni na obozach konnych są zazwyczaj nastawione na obycie się ze zwierzętami. Uczestnicy uczą się jak pielęgnować i dbać o konie oraz co robić i jak się zachowywać w stajni. Zajęcia jeździectwa odbywają się zawsze w małych grupach, co pozwala na dostosowanie tempa pracy do uczestników i skupieniu się na tych elementach, które wymagają poprawek. W ciągu obozu jeździeckiego młodzież poznaje ogólną budowę i zasady żywienia konia, występujące rasy i typy koni, podstawowe chody, budowę siodła oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa i prawidłowy dosiad konia. Podczas zajęć bardziej praktycznych, uczestnicy indywidualnie uczą się najpierw przygotowania konia do jazdy, a więc czyszczenia i siodłowania, potem już samej jazdy na lonży. To wszystko oczywiście pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Pod koniec obozu konnego uczestnik jest już w stanie spacerować po lecie oraz jeździć kłusem. Oczywiście wszystko to odbywa się z pomocą nauczycieli.

Obóz jeździecki dla zaawansowanych

Obozy konne są również świetną okazją do podszlifowania swoich jeździeckich umiejętności. Na tym poziomie zaawansowania, zajęcia prowadzone są w niewielkim grupach, które dostosowane są do poziomu umiejętności uczestników. Co ważne, podczas obozów konnych, każdy z obozowiczów otrzymuje na czas trwania turnusu, swoje własne zwierzę pod opiekę, o którego musi dbać i pielęgnować. Zajęcia praktyczne odbywają się w ciągu całego dnia. Podczas obozu konnego organizatorzy zapewniają minimum 9 godzin lekcyjnych samej jazdy, w tym zawiera się: nauka podstaw ujeżdżania, skoków przed przeszkody, wyjazdy w teren, kąpiele w jeziorze oraz pomoc poczatkującym uczestnikom. Oczywiście oprócz zajęć w terenie, młodzież uczestniczy również w zajęciach teoretycznych, gdzie dokształcają się w zakresie pielęgnacji koni oraz organizacji stajni.
Obóz konny to zdecydowanie pomysł na udane i aktywne wakacje z rówieśnikami. Każdy, kto lubi opiekować się zwierzętami i jest do nich przyjaźnie nastawiony, na pewno znajdzie na obozach konnych swoje miejsce. Organizatorzy, oprócz podstawowego programu, organizują również moc dodatkowych atrakcji, które na pewno sprawią, że nie będzie czasu na nudę!

Obóz konny - zobacz najnowsze oferty na 2021 - > wejdź do wyszukiwarki kolonii
 

obóz konny
obóz jeździecki
obóz konny 2021