Obozy nad morzem czy w górach?

obozy w górach

 

Obozy letnie – zobacz ofertę na wakacje 2021

 

„Małe dziecko, mały problem, duże dziecko, duży problem”. Nastolatkowie  to wyjątkowo wymagający turyści. Chcą postawić na swoim i rzadko wdają się w dyskusje.

Manifestują swoją dorosłość na każdym kroku. To osoby już w pewien sposób ukształtowane i wiedzące czego chcą od życia. Często same decydują o rodzaju obozu na jaki chcą się wybrać.

Z bogatej oferty obozów można wybrać tematykę wyjazdu, a także miejsce od morza po góry.

Warto się jednak zastanowić, czy dla danej osoby lepszy jest wyjazd w góry czy nad morze?

 

Może obozy nad morzem?

Wakacje nad morzem są idealnym rozwiązaniem dla amatorów sportów wodnych i plażowania. Nastolatkowie, którym wakacje kojarzą się ze słońcem i wodą z pewnością zainteresują się taką ofertą.

Dobrze zorganizowany obóz nad morzem gwarantuje uczestnikom bogaty program rekreacyjno – turystyczny. Polskie morze oprócz pięknych plaż ma do zaoferowania liczne atrakcje - piękne miasta, mola, deptaki. Dobra oferta daje możliwość wykupienia zajęć fakultatywnych takich jak kursy żeglarstwa czy windsurfingu - cieszące się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do tego dochodzą  niecodzienne widoki, możliwość wyciszenia i całkowitego oddania się wypoczynkowi przy spokojnym szumie fal.

Obozy nad morzem są jednak  lepsze dla osób, które  lubią „leniuchowanie” na plaży. 

 

Nastolatek na obozie w górach

Wakacje w górach to całkiem inna propozycja. Bardziej skierowana dla miłośników  natury i ruchu, to przede wszystkim chodzenie niezliczonymi ilościami szlaków, zwiedzanie miejsc dobrze znanych, niemalże obowiązkowych oraz odkrywanie nowych przestrzeni. Góry są na tyle tajemnicze, że za każdym razem można odnaleźć w nich coś innego. Dla nastolatków, spędzających w ciągu roku całe dnie w ławach szkolnych, to doskonały  relaks. Wysiłek nie tylko wpływa korzystnie na ich kondycję, ale i psychikę. Szlaki wybrane są w taki sposób aby zainteresować uczestników. Bogaty program rekreacyjno – turystyczny zakłada  także korzystanie z miejscowych atrakcji, takich jak wyjścia na baseny czy wyjazdy zagraniczne.

Pamiętajmy, żeby nie przekonywać fana plażowania do wyjazdu w góry, a miłośnika wspinaczki górskiej do kąpieli wodnych. Nastolatek jest w takim wieku, że sam potrafi określić na jakim obozie, nad morzem, w górach czy nad jeziorem będzie czuł się najlepiej.

 

Obozy letnie – zobacz programy na wakacje 2021- >> wejdź do wyszukiwarki obozów

 

obozy w górach
obozy dla młodzieży nad morzem
obozy młodzieżowe nad morzem