Obozy piłkarskie

obozy piłkarskie

 

Jeśli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie interesujesz się piłką nożną. Piłka nożna to, w niektórych państwach to niemalże religia. Polacy również należy do bardzo piłkarskich narodów. Co prawda, nasza Ekstraklasa nie jest naszą wizytówką, natomiast, po wielu latach niepowodzeń, drużyna reprezentacyjna odnosi spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Spora w tym zasługa, trenerów i systemu szkoleń. Trenerzy w Polsce, po odbyciu wielu szkoleń oraz zagranicznych stażów, powoli pukają do drzwi gabinetów najlepszych szkółek piłkarskich świata. Obozy piłkarskie w Polsce na tym tylko korzystają, z resztą jak i cała piłka nożna w Polsce. Oferta obozów zawiera wiele ciekawych możliwości jeśli chodzi o obozy piłkarskie. Jeśli wybierasz się na obóz młodzieżowy, a chciałbyś jednocześnie aktywnie spędzić czas - koniecznie zobacz ofertę obozów piłkarskich/

Obózy piłkarskie – czy warto?

Trenerzy piłkarscy, zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży, są zgodni – obozy piłkarskie to świetny sposób na przepracowanie okresu przygotowawczego. Nieważne, czy trenujesz w juniorach Legii, klubie występującym w A klasie, czy jesteś okazjonalnym graczem. Obozy piłkarskie są skonstruowane w ten sposób, aby można je było dopasować do wszystkich. Na obozach piłkarskich będziesz miał możliwość podszkolenia swojej techniki, wytrzymałości oraz kondycji.

Obóz piłkarski – co oferują?

Profesjonalni trenerzy piłkarscy zajmą się poprawą takich elementów gry jak uderzenie piłki, przyjęcia piłki, prowadzenie piłki, zwody, gra ciałem, drybling, odbieranie piłki, technika bramkarza, wyrzuty z linii bocznej.  Oczywiście techniczne umiejętności nie są jedynym elementem gry w piłkę nożną dlatego, na obozie piłkarskim, oprócz techniki szkolenicowcy zadbają również trening kondycyjno –ruchowy. W tej dziedzinie przewidziane są: ćwiczenia z drabinkami poziomymi; Hula hop - ćwiczenia połączone ze skocznością; Siła - ćwiczenia dwójkowe z ciężarkami, piłką lekarską, sztangi; Wytrzymałość – biegi z długimi dystansami; Szybkość - różne formy rywalizacji, ćwiczenia z piłkami. Kiedy już nasza technika, szybkość i kondycja będą na odpowiednim poziomie, trenerzy na obozie piłkarskim, zajmą się Twoją głową, a konkretnie taktyczną stroną gry w piłkę nożną. Treningi taktyczne, w jakich będziesz mógł wziąć udział, to np. ustawienie, przesuwanie w linii, atak szybki, obrona, atak, małe gry taktyczne 2x2 3x3 4x4.

Obóz piłkarski, a obóz młodzieżowy

Obózy piłkarskie to również obozy młodzieżowe ze wszystkimi ich plusami. Obozy młodzieżowe charakteryzują się obecnością rówieśników, większą swobodą oraz wycieczkami rekreacyjnymi. Zapomnieliśmy o jednym z najważniejszych aspektów obozów młodzieżowych – dobrej zabawie. Oczywiście uczestnicy obozów piłkarskich będą również brać udział w różnego rodzaju zabawach, ogniskach, imprezach oraz quizach przygotowywanych przez animatorów obozów. Jeśli przeglądałeś już oferty obozów 2020, interesujesz się piłką nożną, chcesz aktywnie spędzić wakacje w gronie rówieśników oraz szlifować swoje piłkarskie umiejętności – zapisz się na obóz piłkarski, a na pewno nie będziesz zawiedzony ze swojego wyboru.

Obozy piłkarskie – zobacz programy na wakacje - >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

obóz piłkarski
obozy młodzieżowe
obozy 2021