Obozy plastyczne

obozy plastyczne

 

Obozy plastyczne – zobacz ofertę na wakacje 2020

 

Na obozach plastycznych młodzież rozwija zdolności manualne
 

Większości z nas obozy młodzieżowe kojarzą się wyłącznie ze sportem. Jest to przestarzały stereotyp. Obecnie w ofercie organizatorów można spotkać przeróżne obozy tematyczne. Także te plastyczne, które rozwijają horyzonty twórcze swoich uczestników. Obozy plastyczne organizowane są w kraju i za granicą, w niezwykle inspirujących miejscowościach. Aby tworzyć trzeba zbierać wrażenia, których dostarczają atrakcje przygotowane przez organizatorów.

 

Co robimy na obozach plastycznych?

Obozy plastyczne pozwalają uczestnikom rozwinąć się w kilku dziedzinach artystycznych. Organizatorzy dbają o ogólny rozwój umiejętności manualnych. Dlatego każdy uczestnik obozu może próbować swoich sił w malarstwie, rysunku czy rzeźbie. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni artyści – plastycy. Pokażą Wam tajniki swojej pracy, ukierunkują, pozwolą odkryć indywidualny styl, a także nauczą Was teorii i najważniejszych technik artystycznych. Sztuka to także rzemiosło, nauka wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu. Praca nad swoim stylem, ale także praca nad sobą.

 

Program obozów

Organizatorzy aby urozmaicić program obozów proponują także tworzenie praktycznych przedmiotów, dlatego niech nie zaskoczą Was w programie zajęcia np. z wyrabiania biżuterii.

W programie znajdziecie zajęcia plenerowe, na których będziecie szkicować niesamowite widoki, które dostarczą dużą dawkę inspiracji. Szczególnie fascynujące będą plenery zagraniczne, np. we Włoszech czy Hiszpanii. Inna kultura, tradycja, pozwolą spojrzeć na sztukę z zupełnie innej perspektywy.

Oczywiście, aby tworzyć należy poznać historię sztuki. Poznać najważniejsze nurty, artystów, których biografie są niesamowite. Dzięki wiedzy teoretycznej możecie łączyć style, inspirować się nimi, zmieniać i tworzyć nową historię.

Organizatorzy obozów plastycznych oprócz zajęć plastycznych oferują bogaty program rekreacyjny. Rejsy statkiem, zwiedzanie najpiękniejszych zakątów miejsca naszego pobytu. Do tego oczywiście nieco bardziej przyziemne, ale niesamowicie relaksujące zajęcia takie jak plażowanie, kąpiele w morzu, sporty wodne, gra w siatkówkę, koszykówkę, a także zajęcia integracyjne takie jak ogniska i dyskoteki.

 

Obozy plastyczne – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

 

obóz plastyczny
obozy plastyczne dla młodzieży
obozy malarskie