Obozy rowerowe

obozy rowerowe

Obozy rowerowe 2020 – zobacz oferty na wakacje

Obóz letni na rowerze dla aktywnej młodzieży

Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sportów jaki uprawiamy od najmłodszych lat. Dość szybko możemy stać się pasjonatami tego sportu – wystarczy dobry, a w zasadzie sprawny rower oraz trasy rowerowe, którymi będziemy przemierzać setki kilometrów. Warto w czasie wakacji pomyśleć o udziale w obozie rowerowym, który będzie okazją do wycieczek po nieznanych dotąd terenach. Na obóz rowerowy może wybrać się w zasadzie każdy. Wszystko zależy od intensywności programu i długości wyznaczonych tras, a te dostosowane są do różnych poziomów zaawansowania. Pasjonaci dwóch kółek, którzy na co dzień poruszają się rowerem po mieście, albo w weekendy wyjeżdżają na wycieczki za miasto nie powinni się zastanawiać. Obóz rowerowy będzie dla nich okazją do intensywnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody oraz poznawania rowerowej mapy Polski. Ci z kolei, którzy na rowerze jeżdżą sporadycznie poprawią swoją kondycję, popracują nad techniką jazdy i przeżyją ciekawą przygodę na rowerowych trasach.

Odpowiednie przygotowanie do obozu rowerowego

Najważniejszy jest rower - ważne, by przed wyjazdem sprawdzić go dokładnie w serwisie rowerowym. Na obozie będzie on eksploatowany dużo intensywniej niż na co dzień, dlatego trzeba sprawdzić każdy najdrobniejszy element konstrukcji naszego pojazdu. Szczególną uwagę zwróćmy na oświetlenie oraz odpowiednie zabezpieczenie. W wyposażeniu na obóz rowerowy powinien znaleźć się kask, kamizelka odblaskowa, czapka, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, ale także płaszcz przeciwdeszczowy. Bądźmy przygotowani na sytuacje awaryjne zabierając zapasową detkę i łatki. Oczywiście o pełnym wyposażeniu powinien nas poinformować organizator, do którego wytycznych musimy się zastosować. Zróbmy wszystko, by czuć się bezpiecznie na drodze i dla innych nie stanowić zagrożenia.

Każdy obóz rowerowy to intensywny wysiłek fizyczny, ale także ogromna frajda. Pokonując duże odległości na własnym rowerze nie tylko ćwiczymy ciało, ale także wykazujemy się zapałem i hartem ducha. Co niezwykle ważne -  uprawiamy sport w grupie, a to dodatkowo motywuje nas do przemierzania kolejnych kilometrów. Obóz rowerowy to swoista wycieczka krajoznawcza dla aktywnych i otwartych na nowe doświadczenia.

 

Obozy dla dzieci i młodzieży 2020 - >> wejdź do wyszukiwarki obozów

 

 

obóz rowerowy
obóz rowerowy
obóz rowerowy