Obozy teatralne

obozy teatralne

Obozy artystyczne – oferta na wakacje 2020

Obóz teatralny to intensywna nauka aktorstwa

Jeśli pasjonuje Cię film lub teatr, lubisz występować publicznie, wykazujesz się kreatywnością , a praca zespołowa sprawia Ci prawdziwą przyjemność – spróbuj swoich sił na planie filmowym lub na deskach teatru. Aby się do tego przygotować wykorzystaj letnie wakacje i wybierz się na obóz teatralny lub aktorski, dostosowany do Twoich potrzeb. Podczas obozu teatralnego otrzymasz solidny warsztat aktorski – popracujesz nad ciałem, gestem i słowem. Rozwiniesz swoją kreatywność oraz, tak ważną w pracy aktora, umiejętność pracy w zespole. Poznasz różne techniki aktorskie, sposoby budowania roli, a nawet ćwiczenia na dobrą pamięć. Zwieńczeniem obozu jest występ w przygotowanej wspólnie sztuce teatralnej, będący okazją do sprawdzenia wypracowanych umiejętności oraz pochwalenia się talentem scenicznym.

Profesjonalna kadra na obozie teatralnym

Zajęcia prowadzą absolwenci i wykładowcy szkół filmowych i teatralnych, którzy dzielą się niezwykle cenną wiedzą i przekazują praktyczne wskazówki mogące pomóc w zdaniu egzaminów na studia aktorskie. Spotkania i rozmowy z aktorami i reżyserami przybliżą Wam pracę aktora, reżysera, czy scenarzysty. Wszystko to z pewnością pomoże Ci w wyborze drogi zawodowej. Jeśli myślisz o karierze w filmie, czy teatrze, udział w obozie teatralnym może być pierwszym poważnym krokiem w tym kierunku.

Obozy aktorskie i teatralne to nie tylko praktyka

Podstawą do wykonywania zawodu aktora jest jego warsztat. Dlatego na obozie popracujesz zarówno nad dykcją, jak i ruchem scenicznym. Nie wolno jednak zapominać o wiedzy teoretycznej. Podczas obozu teatralnego poznasz podstawowe terminy związane ze sztuką teatralną, zdobędziesz wiedzę na temat trendów we współczesnym teatrze, nauczysz się interpretować teksty literackie i analizować spektakle. Pogłębienie wiedzy o filmie i teatrze oraz praca nad warsztatem aktorskim z pewnością przybliży Cię do zawodu aktora, reżysera, bądź scenografa. Warto więc wybrać się na obóz letni będący dobrą inwestycją w przyszłość.

Zobacz programy obozów na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów
 

Obozy teatralne 2020
Obozy teatralne dla młodzieży
Obóz teatralny