Obozy w Polsce czy za granicą?

obozy w Polsce

 
Obozy młodzieżowe w Polsce i za granicą  – zobacz oferte na wakacje 2020
 
Na jaki obóz się jednak zdecydować? Każdego nastolatka ciągnie do miejsc nowych, nieodkrytych. Szczególnie za granicę, która za sprawą odległości od domu daje wrażenie totalnej wolności. Zanim jednak podejmiemy decyzję, zastanówmy się, czy przygody musimy szukać tak daleko?
 
Obozy w Polsce
W Polsce jest wiele ciekawych miejsc. Mamy do dyspozycji góry, morze, jeziora. Wszystko, czego dusza zapragnie. Odległości między nimi nie są zbyt duże, więc w wakacje można odwiedzić nawet dwa obozy. Polska turystyka w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła. Organizatorzy obozów oferują wiele atrakcji, m.in. różnego rodzaju obozy tematyczne, tenisowe, windsurfingowe, taneczne, fotograficzne, plastyczne, czy obozy językowe itd. Miejscowości nad morzem słyną z pięknych, czystych plaż. Dlatego odwiedza je wielu obcokrajowców. Tu można poczuć prawdziwy wakacyjny klimat. Plażowanie, kąpiele w Morzu Bałtyckim, zwiedzanie dużych nadmorskich miejscowościach i poznanie wielu ciekawych ludzi z całej Polski.
Polskie góry są zjawiskowe. Liczne szlaki prowadzące przez popularne i zachwycające miejsca takie jak Dolina Suchej Wody, Psiej Trawki, Polana Waksmundzka, Rusinowa Polana, Gubałówka. I miejsca kultowe, takie jak np. Krupówki. Dodajmy do tego smaczną regionalną kuchnię i miejscom takim jak Zakopane, Szklarska Poręba nie można się oprzeć.
Czyste, otoczone zielenią jeziora zachęcają do aktywnego spędzania wakacji. Żagle, windsurfing i wiele innych sportów wodnych można uprawiać m.in. na Mazurach, a w innych miejscach dobrym pomysłem jest na przykład nauka tenisa.
 
Obozy za granicą
Obozy za granicą to idealne rozwiązanie dla nastolatków interesujących się innymi kulturami. Wyjazdy zagraniczne dają możliwość poznania zwyczajów, języka, kuchni od środka, poprzez obcowanie z inną kulturą na co dzień. To także gwarancja niezapomnianej zabawy. Nieważne na jaki kraj się zdecydujemy, zawsze znajdziemy w nim coś, co nas zaskoczy i zadziwi. Wyjeżdżając na obozy zagraniczne nawiązujemy kontakty towarzyskie z osobami innych narodowości. Dołączamy do kosmopolitycznego grona i stajemy się bardziej światowi. Do tego dochodzi także szkolenie swoich umiejętności językowych. Podczas obozów za granicą organizatorzy proponują także obozy tematyczne, np. sportowe, windsurfingowe, kitesurfingowe czy językowe.  Wyjazdy zagraniczne zawsze zapadają głęboko w pamięć za względu na emocje, jakie im towarzyszą. Ekscytacja, ciekawość, czasem nawet strach i niepewność. To wszystko korzystanie wpływa na rozwój psychiczny i dojrzałość społeczną uczestników obozów za granicą.
 
Obozy młodzieżowe w Polsce i za granicą  – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów
 

 

obozy młodzieżowe w Polsce
obozy w Polsce
obozy młodzieżowe za granicą