Obozy windsurfingowe 2021

obozy windsurfingowe 2021

Obozy windsurfingowe – nie tylko dla profesjonalistów

Na obozach windsurfingowych możesz zacząć od podstaw, nie musisz wozić nad morze własnej deski, ani pozostałego wyposażenia. Wszystko czego potrzebujesz, czeka na Ciebie na miejscu.  W ramach kursu dostajesz pakiet świadczeń – grupowe i indywidualne zajęcia z instruktorem, deskę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, a także czas na samodzielne surfowanie po jeziorze, czy morzu. Jeśli opanowałeś już podstawy surfowania na obozie windsurfingowym masz okazję do poprawienia techniki pływania, poznasz też nowe triki i ewolucje.

Sprzęt na obozie windsurfingowym

Nauka windsurfingu na obozie zaczyna się od podstaw teoretycznych. Będziesz miał okazję poznać sprzęt – różne rodzaje desek i  żagli oraz nauczysz się jak dobierać je do danej odmiany windsurfingu. Deskę musimy dobrać w zależności od tego, czy będzie  to wave, freestyle, czy  poruszanie się na fali.  Podobnie w przypadku żagli – tylko odpowiednie ich dobranie gwarantuje przyjemność z poruszania się po wodzie.  Na obozie windsurfingowym dla początkujących najczęściej wykorzystywane będą żagle freeride - lekkie, o dużej powierzchni, pozwalające na swobodne poruszanie. Odpowiednie dobranie sprzętu to kwestia indywidualna, ale na szczęście na obozie pomagają nam w tym instruktorzy.  Pomogą nam oni dopasować sprzęt ale także nauczą jak w przyszłości robić to samemu.

Jak wygląda dzień na obozie windsurfingowym?

Zajęcia z instruktorem zajmują zazwyczaj 2-3 godziny dziennie i obejmują zajęcia indywidualne z instruktorem oraz samodzielne pływanie z zabezpieczeniem. To wystarczający czas, by podczas dwutygodniowego pobytu nasze treningi przyniosły widoczne efekty i dały satysfakcję z surfowania. Pamiętajmy, że nauka windsurfingu to tylko część bogatego programu obozu windsurfingowego. Poza deską i żaglami mamy możliwość uprawiania innych sportów wodnych – czekają rowery wodne, żaglówki, można popływać, odpocząć na plaży, pograć w siatkę i tenisa. Organizatorzy zapewniają nam też wycieczki, imprezy integracyjne i szereg innych atrakcji.

 

Oferty obozów i kolonii na lato 2021

 

 

 

 

obozy windsurfingowe dla młodzieży
obóz windsurfingowy
obóz windsurfingowy 2021