Wyjazdy językowe w czasie wakacji?

obozy językowe

 

Kolonie i obozy językowe – przepis na nudę

Wakacje większości z nas kojarzą się z wypoczynkiem, rzadko z nauką. Jest to jednak taki okres w ciągu roku, gdy można zachęcić dziecko lub młodzież do nauki  w niekonwencjonalny sposób.

Efektywność i miła wakcyjna atmosfera to główne powody dla których  warto zainteresować się ofertami z nauką języka podczas wakacji. Chodzi o kolonie oraz obozy językowe, które pozwalają dzieciom i młodzieży  utrzymać kontakt z językiem i  rozwinąć  umiejętności. Przy czym nie odbierają im radości z wakacji, ponieważ doświadczeni organizatorzy oprócz nauki proponują także różnego rodzaju aktywne formy wypoczynku.

Nauka przeplatana z rozrywką daje niesamowite efekty. Dziecko nie odczuwa przymusu nauki, ale spontanicznie przyswaja wiedzę. Dodatkowo, oderwanie od domu rodzinnego, wyjazd w nowe miejsce, pozwoli dziecku w świeży sposób spojrzeć na naukę języka. Z pewnością będą sprzyjały temu także liczne atrakcje turystyczne. W ten sposób dbamy o edukację dziecka oraz jego wypoczynek.

Lekcje i warsztaty językowe

Prawidłowo prowadzona nauka języka na koloniach i obozach powinna angażować oraz zachęcać młodzież i dzieci do nauki. Lekcje muszą być przeplatane warsztatami językowymi, czyli niekonwencjonalnymi zajęciami, kładącymi nacisk na kreatywność, praktyczne wykorzystanie języka: m. in. collage językowy, gry językowe, wykorzystywanie żywego języka w terenie.

Krótko i skutecznie

Kolonie językowe  i obozy językowe to codzienny kontakt z językiem – nawet kilka razy w ciągu dnia. Uczestnicy wchodzą w pewien rytm, który pozwala im na efektywną naukę. Dzięki nauce języka w wakacje, na obozach i koloniach językowych otrzymujemy szybkie efekty w krótkim czasie. W cenie obozu możemy otrzymać nawet 40 godzinny kurs językowy.

Nad morzem lub w górach

Naukę jezyka podczas obozu lub kolonii można połączyć z wypoczynkiem nad morzem lub w górach, co jest dodatkowym atutem.

 

Oferty obozów i kolonii na lato 2021

 

Obozy językowe LEKTORA organizowane są od ponad 25 lat.

 

obóz językowy
obozy językowe
obozy językowe w Polsce