Obozy językowe - czy warto na nie jeździć?

obozy językowe

Poprawa umiejętności językowych podczas obozów językowych

Na obozy językowe warto jeździć zawsze. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na rozwijaniu swoich umiejętności językowych. Inwestycja w samorozwój zawsze jest dobrą decyzją, zwłaszcza gdy towarzyszy temu dobra zabawa.

Wyjeżdżając na obozy językowe, podtrzymujemy swój kontakt z językiem i cały czas rozwijamy swoje umiejętności. Przerwa wakacyjna może wybić nas z rytmu, a samemu ciężko się zmobilizować do nauki. Z pomocą przychodzą właśnie obozy językowe. Połączenie nauki i miłej wakacyjnej atmosfery to powody, dla których warto zainteresować się ofertami z nauką języka podczas wakacji.  Ucząc się nie tracimy nic z wakacji, a nawet je wzbogacamy. Organizatorzy proponują bogaty program atrakcji.

Na obozach językowych, przez dwa tygodnie, mamy stały kontakt z językiem podczas lekcji i różnych gier językowych.  Uczymy się poprzez wykorzystanie niekonwencjonalnych metod, na które nie ma czasu w szkole. W ten sposób nauka nie jest uciążliwa, a przyjemna. W krótkim czasie możemy podszkolić swoje umiejętności językowe.

Po co uczyć się języka?

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest nauka języka obcego. Wymagają od nas tego przyszli pracodawcy, a przede wszystkim życie. Aby podróżować i zdobywać nowe przyjaźnie, doświadczenia koniecznie trzeba znać co najmniej jeden język obcy.

Badania są brutalne – uczymy się języka od podstawówki, a tak naprawdę niewiele z nas potrafi się nim sprawnie posługiwać. W szkole nie ma miejsca na komunikację. Zdobywamy wiedzę, ale nie umiejętności. Dlatego, aby się „rozgadać”, wybierajmy niekonwencjonalne metody nauczania – kursy czy już wspomniane obozy językowe. Organizatorzy obozów kładą główny  nacisk na praktyczne używanie i ćwiczenie języka.

Pamiętajmy, że nauka języka w wakacje to nie strata czasu. Wzbogacamy swoje umiejętności, a przede wszystkim urozmaicamy swoje wakacje.

Szukajmy takich ofert, od takich organizatorów, którzy ucząc języka stosują urozmaicone i ciekawe metody nauczania, a do tego program pozalekcyjny budzi w nas zainteresowanie. Pamiętajmy, że stres niekorzystnie wpływa na naukę – otwórzmy się na języki i ciekawe wakacje.

 

Obozy i kolonie - wakacje 2021:

 

Obozy językowe LEKTORA organizowane są od ponad 25 lat.

 

 

 

obóz językowy
obozy językowe w Polsce
obozy językowe w czasie wakacji