Czy warto wybrać obozy tenisowe?

obozy tenisowe

 

Czy warto wybrać obozy tenisowe?

Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się obozy tematyczne, np. obozy windsurfingowe, obozy tenisowe, obozy fitness.

W przeciwieństwie do tych wypoczynkowych gwarantują rozwój wybranych umiejętności.

Obozy tenisowe

Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jako ciekawa alternatywa na wakacje. Doświadczeni organizatorzy obozów powinni zaproponować potencjalnym uczestnikom zajęcia na różnych poziomach. Najefektywniejsze lekcje to te prowadzone w małych grupach.

Na poziomie podstawowym dzieci i młodzież uczą się np.: chwytów rakiety, postawy tenisowej, sposobów poruszania się po korcie,  forhendu i bekhendu, volleyów i smeczy.
 

Natomiast poziom średniozaawansowany to doskonalenie poruszania się po korcie, dalsze ćwiczenie forhendu i bekhendu, doskonalenie volleya i smecza, doskonalenie koordynacji, dłuższe wymiany z instruktorem, doskonalenie poznanych elementów w formie fragmentów gry.

 

Obozy tematyczne, tj. tenisowe, pozwalają dzieciom i młodzieży odkrywać i rozwijać swoje pasje. Dobry organizator powinien zapewnić odpowiedni program osobom zaczynającym swoją przygodę z danym tematem oraz tym nieco bardziej zaawansowanym, które w okresie wakacyjnym będą mogły dalej rozwijać swoje umiejętności.

 

Warto zwrócić uwagę, czy organizator oprócz zajęć tenisowych proponuje uczestnikom inne atrakcje, np. turystyczne. Zajęcia nie trwają cały dzień, więc warto zadbać o pozalekcyjny czas naszego dziecka.

 

 Zobacz oferty obozów tenisowych na lato 2020

 

obozy tenisowe
obozy z tenisem
obozy tenisowe