Obozy konne - czy warto?

obozy konne 2020

 

Obóz konny nie dla każdego!

Tak naprawdę jedynym warunkiem, by wybrać się na obóz konny, jest sympatia względem koni i odpowiednie podejście do zwierząt. Poza tym nie ma się czego obawiać, decydując się na udział w obozie konnym. Zajęcia są dostosowane do naszego poziomu, więc na obóz konny może się wybrać osoba zupełnie początkująca, jak i zaawansowana. Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy – codziennie przez kilka godzin pod ich okiem zdobywamy konkretne umiejętności jeździeckie. Najpierw zaczynamy od treningów na krytej ujeżdżalni, a potem ruszamy na koniach w plener. Oczywiście jesteśmy wyposażeni w odpowiednie zabezpieczenia i przez całą przejażdżkę towarzyszą nam opiekunowie. Zero zagrożeń i czysta przyjemność.

 

Mnóstwo atrakcji na koloniach konnych

Jazda kłusem i galopem, a do tego piękne leśne trasy i malownicze krajobrazy to niesamowite doznania i wspaniała wakacyjna przygoda. Codzienna kontakt z końmi – zarówno ich pielęgnacja, jak i ujeżdżanie, dają dużo satysfakcji i pełnią niemal terapeutyczną rolę. Wyjazd na obóz konny to także inne aktywności i atrakcje. Wypoczniemy na łonie natury również podczas pieszych wycieczek, jak i uprawiając sporty zespołowe. Do tego czekają nas spacery, zajęcia integracyjne, a wieczorami klimatyczne ogniska z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem przy dźwiękach gitary.

 

Czy warto wybrać się na obóz konny?

Na pytanie czy warto? Odpowiedź jest jedna – tak! Kto raz wybrał się na obóz będzie chciał  pojechać jeszcze raz. Wielu uczestników już po powrocie z obozu będzie chciało zapisać się do szkółki jeździeckiej.  Zdobyte umiejętności pozwolą nie tylko swobodnie jeździć konno, ale będą też stanowić podstawę do profesjonalnego uprawiania jeździectwa. Bez wątpienia jazda konna i sam kontakt z tymi niezwykłymi zwierzętami przynosi same pozytywne wrażenia i niezapomniane wspomnienia. Takie wakacje z pewnością będą należeć do udanych.

 

Obozy konne lato 2020 - >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)