Obozy w Polsce czy obozy za granicą?

obozy młodzieżowe 2020

 

Obozy w Polsce i obozy zagraniczne na wakacje 2021 - wyszukaj>>

 

Młodzież chętnie wyjeżdża na obozy krajowe

Obozy młodzieżowe w Polsce to prosty sposób na ciekawe i stosunkowo niedrogie wakacje. Możemy wyjechać na obozy sportowe, ale także artystyczne np. aktorskie, plastyczne czy dla przyszłych fotografów. Najpopularniejsze będą właśnie te ze sportami – windsurfingowe, żeglarskie, tenisowe, a w górach np. obozy wspinaczkowe.  W ofercie obozów młodzieżowych na lato 2020 pojawiły się także obozy fitness, cieszące się za granicą dużą popularnością. Obóz fitness to propozycja dla tych, którzy letnie wakacje chcą wykorzystać na zadbanie o kondycję i sylwetkę i co ważne – nie są obozy tylko dla dziewczyn, ale także dla aktywnych chłopaków.

Ci jednak mogą wybrać się na obóz letni o bardziej ekstremalnym charakterze – z roku na rok organizowane są coraz ciekawsze obozy przygodowe – survivalowe, militarne, motoryzacyjne. Na takich obozach nie brakuje wyzwań i adrenaliny dlatego młodzież coraz chętniej jeździ na tego typu obozy letnie.

Młodzież wyjeżdżając na obozy organizowane w Polsce ma świetną okazję do poznawania najpiękniejszych zakątków kraju. To nie tylko nadmorskie miejscowości, Tatry, czy Mazury, ale także Bieszczady, Kaszuby, czy Góry Świętokrzyskie.  Rodzimy krajobraz sprzyja realizowaniu rozmaitych pasji i pozwala solidnie odpocząć od zgiełku miasta.
 

Obozy za granicą atrakcyjne dla młodzieży

Co z kolei czeka młodzież za granicą? Mnóstwo atrakcji, piękne krajobrazy, niezawodna pogoda. Poza tym już samo podróżowanie po Europie czy świecie stanowi ogromną przyjemność i niezapomnianą przygodę. A wyjechać można zarówno na obozy typowo rekreacyjne nastawione na spokojny wypoczynek, głównie na plaży pod palmami, ale także na obozy sportowe. W ofercie znajdziemy bardzo popularne obozy windsurfingowe i żeglarskie, np. we Włoszech, albo obozy pływackie, czy wodne na Węgrzech. Pasjonaci sportów wodnych chcąc odkrywać nowe pasje mogą skorzystać z niezwykle atrakcyjnej oferty obozów z nurkowaniem we Francji. To niesamowita przygoda i pełne wrażeń doświadczenie.

Oczywiście za granicę młodzież wyjeżdża z motywacją nauki języków obcych, dlatego podczas letnich wakacji tak popularne są obozy językowe. Odbywają się one nie tylko w Europie – języka angielskiego młodzież może uczyć się np. w USA, a hiszpańskiego na Kubie.  Koszty obozów młodzieżowych za granicą są oczywiście wyższe niż obozów krajowych, ale korzyści są nieporównywalne. Jeśli więc mamy ochotę na poznawanie świata, odkrywanie nowych kultur i nawiązywanie międzynarodowych znajomości, a przy tym dysponujemy większym wakacyjnym budżetem wybierzmy się na zagraniczny obóz młodzieżowy. Ale jeśli wolimy zostać w Polsce, możemy cieszyć się urokami najpiękniejszych zakątków kraju, a przy tym realizować pasje sportowe, językowe, artystyczne – takie wakacje z pewnością będą należeć do udanych.

 

Oferty obozów i kolonii na lato 2021

 

 

 

obozy młodzieżowe za granicą
obozy zagraniczne
obozy młodzieżowe w Polsce