Sprzęt na obozie windsurfingowym

obozy windsurfingowe

 

Czy na obozie windsurfingowym trzeba mieć swój własny sprzęt?

Jedyne, w co trzeba się wyposażyć, wyjeżdżając na obozy windsurfingowe, to dużo pozytywnej energii i chęci do nauki. Reszta znajduje się w pakiecie.

 

Podstawowe wyposażenie na obozie windsurfingowym

Organizatorzy ze swojej strony gwarantują najpotrzebniejszy sprzęt. Niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników kursu.

Podczas zajęć każdy użytkownik ma do dyspozycji deskę z żaglem (deska mieczowa Fanatic Viper, żagle monofilmowe i dacronowe w rozmiarach 1,5 m² - 5,0 m²), kamizelkę asekuracyjną oraz zabezpieczenie z łodzi motorowej.

Sprzęt znajduje się w wyposażeniu szkoły prowadzącej dany kurs windsurfingu. Zazwyczaj każdy sprzęt można ubezpieczyć na okoliczność wypadku czy uszkodzenia powstałego z winy jego użytkownika.

Dodatkowo za niewielką opłatą można wypożyczyć inne elementy przydatne podczas nauki windsurfingu, takie jak: pianka, trapez, czy deska funboardowa. Po to, aby lepiej wczuć się w windsurfingowy klimat.

 

Własny sprzęt na obozach tez możliwy

Oczywiście każdy użytkownik obozu może zabrać ze sobą własny sprzęt. Jednak trzeba liczyć się z tym, że należy go przewieźć na miejsce obozu, co nie jest łatwe. Bagaż wszystkich uczestników jest ograniczony. Wówczas należałoby zdecydować się na własny transport na miejsce i zadbać o magazynowanie sprzętu podczas trwania obozu.

Dodatkowo warto zastanowić się, czy inwestować w sprzęt, gdy jesteśmy na początku swojej przygody z windsurfingiem?

Pamiętajmy, że decydując się na taki obóz, nie musimy inwestować w drogi sprzęt windsurfingowy. Najpierw nauczmy się podstaw, usamodzielnijmy się, dopiero później przemyślmy opcję zakupu np. deski.

 

Podczas wakacji 2020 zapraszamy na obozy, na których będzie można uczyć się windsurfingu znajdziesz tutaj

obóz windsurfingowy
obóz sportowy
obozy windsurfingowe